Sześcioro nauczycieli oraz 22 uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat Dębicki odebrało podziękowania, nagrody i dyplomy za osiągnięcia w roku szkolnym 2025/2026. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy.
Powiatowe Podsumowanie Osiągnięć Edukacyjnych było okazją do wyróżnienia młodzieży, która w ostatnich miesiącach osiągała wysokie wyniki w nauce, odnosiła sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, konkursach wiedzy i zawodach sportowych, a także wyróżniała się wzorowym zachowaniem. Doceniono również nauczycieli, których praca przekłada się na rozwój uczniów i sukcesy szkół prowadzonych przez powiat.
Gratulacje dla uczniów i pedagogów
Podczas uroczystości gratulacje młodzieży i nauczycielom składali przedstawiciele powiatu. W wydarzeniu uczestniczyli starosta Piotr Chęciek, wicestarosta Ewelina Kuś, przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego Michał Maziarka oraz radny Grzegorz Stec, który wystąpił w imieniu Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki.
Wyróżnienia pokazują, jak duży potencjał mają szkoły średnie i placówki edukacyjne z Dębicy, Pilzna, Jodłowej i Pustkowa-Osiedla. Nagrodzeni uczniowie reprezentują różne typy szkół, ale łączy ich konsekwencja, systematyczna praca i osiągnięcia zauważone na poziomie powiatu.
Stypendyści i uczniowie z najlepszymi wynikami
W I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy wyróżnione zostały Karolina Warżała, stypendystka Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2025/2026, oraz Julia Pocica, uczennica z najlepszymi osiągnięciami edukacyjnymi. Z II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy nagrodzeni zostali Karol Olechowski jako stypendysta Prezesa Rady Ministrów oraz Jakub Pękala za najlepsze osiągnięcia edukacyjne. Liceum Ogólnokształcące im. Sebastiana Petrycego w Pilźnie reprezentowały Julia Krzysztofek, stypendystka Prezesa Rady Ministrów, oraz Agnieszka Buras, wyróżniona za najlepsze osiągnięcia edukacyjne.
W Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy nagrody otrzymali Jakub Sikora, stypendysta Prezesa Rady Ministrów, oraz Agnieszka Szpara, uczennica z najlepszymi osiągnięciami edukacyjnymi. Z Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy wyróżniono Julię Surowiec i Patryka Guźca jako stypendystów Prezesa Rady Ministrów oraz Adama Stanocha jako ucznia z najlepszymi osiągnięciami edukacyjnymi. Z Zespołu Szkół Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy nagrodzone zostały Karolina Łukaszewska, stypendystka Prezesa Rady Ministrów, oraz Julia Janiga, uczennica z najlepszymi osiągnięciami edukacyjnymi.
Doceniono także szkoły z Jodłowej, Pustkowa-Osiedla i Zespół Szkół Specjalnych
W Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy wyróżniono Dominikę Kosińską, stypendystkę Prezesa Rady Ministrów, oraz Klaudię Sak, uczennicę z najlepszymi osiągnięciami edukacyjnymi. Z Zespołu Szkół w Jodłowej nagrody odebrali Milena Górka, stypendystka Prezesa Rady Ministrów, oraz Filip Przybyło, uczeń z najlepszymi osiągnięciami edukacyjnymi. Z Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pustkowie-Osiedlu wyróżniono Nikolę Kloc, stypendystkę Prezesa Rady Ministrów, oraz Sebastiana Boznańskiego, ucznia z najlepszymi osiągnięciami edukacyjnymi. Z Zespołu Szkół Specjalnych nagrody za najlepsze osiągnięcia sportowe otrzymały Oliwia Lipa i Maja Szczepańska.
Powiat wyróżnił również nauczycieli
Podczas uroczystości wręczono także nagrody Starosty dla nauczycieli. Otrzymali je Tomasz Pyka z I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy, Ryszard Skóra i Jan Czekaj z Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Dębicy, Małgorzata Pacana-Kawalec i Wiesława Bodziak z Zespołu Szkół Nr 2 w Dębicy oraz Beata Para z II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy.
Powiatowe podsumowanie było więc nie tylko symbolicznym zakończeniem roku szkolnego, ale także prezentacją dorobku uczniów i pedagogów z lokalnych szkół. Takie wyróżnienia pokazują, że za sukcesami młodzieży stoją zarówno talent i ambicja uczniów, jak i codzienna praca nauczycieli oraz wsparcie szkolnych społeczności.
Dziękujemy, że przeczytałeś nasz artykuł do końca. W Kurierze Dębickim każdego dnia piszemy o najważniejszych wydarzeniach z Dębicy, powiatu dębickiego i Podkarpacia.
Bądź na bieżąco! Obserwuj, komentuj i udostępniaj. Odwiedź nas także na Facebooku.
Masz temat? Napisz do nas: kontakt@kurierdebicki.pl

